• Šk.rok 2017/2018

• Základný lyžiarsky výcvik

• 05.03.2018 13:46
        • Lyžovanie na Donovaloch
        •                 V dňoch 26.2. - 2.3.2018 sa uskutočnil pre žiakov 7.ročníka základný lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku SKI PARK SNOW DONOVALY.

Cieľom výučby lyžiarskeho výcviku začiatočníkov a slabých lyžiarov bolo osvojiť si základné lyžiarske zručnosti a vedomosti na úrovni bezpečného pohybu na lyžiach v nenáročnom teréne. Cieľom lyžiarskeho výcviku pokročilých lyžiarov bolo zdokonaliť sa v lyžiarskej technike. Okrem praktických zručností si žiaci osvojili aj teoretické vedomosti - medzinárodné pravidlá správania sa na zjazdovkách, pravidlá jazdy na vleku, pravidlá správania sa pri stretnutí so snežným vozidlom, označenie zjazdoviek a tratí. Lyžiarskeho výcviku sa zúčastnilo 30 žiakov, ktorí boli rozdelení do troch družstiev podľa lyžiarskej zdatnosti. V prvom a druhom družstve všetci žiaci vedeli lyžovať veľmi slušne. Títo žiaci zdokonaľovali lyžiarsku techniku. Tretie družstvo tvorili úplní začiatočníci. Výcvik bol preto náročný, vyžadoval individuálny prístup ku každému jednému žiakovi. Deň po dni sa všetci viditeľne zlepšovali v základoch lyžiarskej techniky. Všetci zvládli jazdu v prívrate aj pomedzi bránky. Pod vedením p.učiteliek Antalecovej, Murgašovej a inštruktorky, žiaci plnili ciele lyžiarskeho výcviku. Počas LV každé družstvo absolvovalo preteky v slalome. Prví traja  žiaci z každého družstva boli ocenení .

Môžeme konštatovať, že v stredisku SKI PARK SNOW DONOVALY sme našli veľmi dobré podmienky pre realizáciu LV.