• Šk.rok 2014/2015

• Žiacka chodecká liga

• 12.04.2015 07:35
        • Športová súťaž
        • Naša škola je zapojená do športovej súťaže základných škôl s názvom Žiacka chodecká liga. Je to súťaž ZŠ na Slovensku, kde z každej školy bodujú prvý dvaja chodci v poradí a získavajú tak body do celkového poradia škôl. Počas piatich kôl v školskom roku si pripisujú body aj prvý desiati jednotlivci v poradí. Finále súťaže usporadúva naša škola koncom mája, kde sú vyhodnotené prvé tri najlepšie školy a prví traja jednotlivci vo svojej kategórii. Víťazné školy dostávajú finančnú odmenu, jednotlivci hodnotné vecné ceny.  Do tejto súťaže je zapojených okolo 40 žiakov zo školského klubu. Medzi najúspešnejších chodcov patria v najmladšej kategórii Nina Števulová, Anetka Mikolajová a Jakub Sitár. Sú to deti, ktoré stoja na stupňoch víťazov. V strednej kategórii je to Lilly Kabátová a Mário Záslav, v najstaršej kategórii Patrícia Záslavová a Kristián Bučko. Chodci a chodkyne pravidelne dvakrát do týždňa trénujú pod vedením Juraja Benčíka.