• Šk.rok 2014/2015

• Európsky deň jazykov.

• 25.11.2014 13:42
        • Pripomenutie si Medzinárodného dňa jazykov.
        • 26.september je oficiálny deň, ktorý je venovaný jazykom – nazýva sa „Európsky deň jazykov“. Aj naša škola sa rozhodla, že sa tento deň bude venovať výučbe cudzích jazykov s väčším dôrazom. Vďaka priaznivej zhode okolností sme sa mohli so žiakmi piatych ročníkov zúčastniť podujatia, ktoré v rámci tohto svetového dňa usporiadala Univerzálna študovňa a Európske dokumentačné centrum Univerzitnej knižnice Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Pani magistra Trégerová pre žiakov pripravila viacero zaujímavých aktivít, ktoré  viedli žiakov k uvedomeniu si, čo pre nich osobne znamená to, že sa učia cudzie jazyky – nie kvôli známkam, ale kvôli budúcej orientácii v ich profesijnom živote.

Ako zhodnotiť túto akciu? Veríme, že na to nie sú potrebné slová. Na fotografiách snáď ani nie je možné nevidieť zanietenie a entuziazmus žiakov, ktorí svojím veľkým potenciálom prispeli k tomu, aby sa tento deň vryl do pamäte nielen im samým, ale aj nám pedagógom. Iki pasimatymo! (pozn. Dovidena v litovskom jazyku)