• Spravodaj 2011/12

• 1. školská burza

• 23.10.2012 10:10
          • 1.školská burza sa uskutočnila dňa 23.5.2012. Účelom bolo predať čo najviac nepotrebných vecí a finančný výťažok bude odovzdaný vo forme daru dojčenskému ústavu na Kollárovej ulici 29 v Banskej Bystrici. Na burze sa predávali napríklad hračky, nálepky, oblečenie, pogy a rôzne drobnosti, ktoré sme už doma nepotrebovali. Za účelom dobrej veci prišli zástupcovia skoro všetkých tried, či už prvého alebo druhého stupňa. Dojčenskému ústavu podarujeme sumu ___. Dúfame, že aj neveľká čiastka peňazí pomôže.

Fotky tu

• Bláznivý týždeň

• 23.10.2012 10:09
          • Apríl sa nesie v duchu bláznovstiev a humoru.

Aj u nás na škole sa uskutočnil bláznivý týždeň, organizovaný

žiackym parlamentom

v dňoch: 23.4 - 27.4.2012

V pondelok sme sa včetci obliekli do červeného.

V utorok sa dievčatá prezliekli za chlapcov a chlapci za dievčatá.

V stredu sme prišli do školy tak, ako sme vstali - v pyžamách a nočných košeliach.

Vo štvrtok sme zablúdili do šatníkov starých mám a otcov a nahodili sa do retro štýlu.

Škola bola počas celého týždňa veselšia ako inokedy :-)

Fotky tu

• Karaoke 22.3.2012

• 23.10.2012 10:07
          • Superstar, Česko-Slovensko hľadá talent, Hlas Česko-Slovenska ... zabudli sme ešte na niečo? Jasné, že áno! Na 1. ročník karaoke show na ZŠ J.G.Tajovského v B.Bystrici organizovaný žiackym parlamentom. Naši žiaci sa premenili na Paľa Haberu, Kristínu, ale aj na zahraničných HIP-HOP-erov či DANCE FLOOR spevákov a vystúpili pred početným a vďačným publikom "STAGE", ktorý znamená slávu. Interpret striedal interpretku či hudobnú skupinu a pódium opúšťali za "STANDING OVATION". Nestíhali rozdávať podpisy nechýbali plagáty fanúšikov - podporujúcich svojho favorita.

Víťazstvo určil POTLESKOMETER - uhádli ste - vyhrali všetci. Predsa len treba vyzdvihnúť "DUO NIKI" - spievali naživo a mali najpočetnejší FAN KLUB (7.B).

Dovidenia na 2. ročníku Karaoke show. Aj Vy ste vítaní.

Mirka Pitschmannová (Martina Škrváňová, Lucia Šimová VIII.A)

• Valentín

• 23.10.2012 10:05
          • 14.2. sa aj naša škola zapojila do sviatku lásky a všetkých zaľúbených. Cez prestávky mohli žiaci z celej školy vhodiť „Valentínku“ pre svojich spolužiakov, ale aj žiakov z iných tried. Žiaci z deviatej triedy sa prezliekli za Amorkov- poslov lásky. Tento deň sa niesol v duchu červenej farby a srdiečok. Všetkých žiakom, ale aj učiteľom sa tento možno trochu nezvyčajný nápad páčil a vyčaril nám úsmev na tvári.

Lucia Šimová, Martina Škrváňová- VIII.A

• Žiacky ples

• 23.10.2012 10:04
          • Ako každý január naša škola organizovala žiacky ples, ktorý má každým rokom väčší úspech, ani tento nebol výnimkou. Žiaci s pomocou pedagogického zboru pripravili veľmi rozmanitý program pre žiakov 4.-9. ročníka. Napríklad súťaž v jedení tyčiniek, tanečný battle medzi p.u. Rusinkovičovou a Dominikom z 9.A. O zábavu sa postarala aj živá kapela s názvom Click To Back. Zabezpečená bola aj svetelná technika, ktorá nás preniesla na naozajstnú párty, za ktorú ďakujeme členom kapely. Postarali sme sa aj o občerstvenie a nápoje. Žiaci mali z tohtoročného plesu veľký zážitok a už teraz sa tešíme na budúci rok, ktorého súčasťou bude aj  náš tradičný žiacky ples.

Lucia Šimová, Martina Škrváňová- VIII.A