• Spravodaj 2011/12

• Vianočné ikebany

• 23.10.2012 09:41
          • Už od dávnych čias sa vianočné ikebany označovali ako symbol skromnosti. Adventný veniec ako kresťanský symbol by sa mal niesť v duchu skromnosti. Pôstne obdobie adventu by malo byť odzrkadlené aj na podobe venca. Výzdoba by mala byť skromná – suché plody, šišky, jednoduchá stuha. Dekorácie majú najčastejšie fialovú, bielu alebo bordovú farbu. Sú to takzvané liturgické farby.
            Žiacky parlament  zorganizoval akciu „Najkrajšia ikebana“ , ktorá mala taktiež úspech. Naše ikebany sa určite neniesli v duchu skromnosti. Šikovní žiaci z každej triedy zhotovali krásne vianočné ikebany niektorí aj s pomocou ochotných rodičov. Porota sa nevedela rozhodnúť a preto táto súťaž skončila netradične. Vyhrali všetky ikebany!
            Ďakujeme všetkým zúčastneným a prajeme Vám krásne prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny a priateľov.
            Martina Škrváňová a Lucia Šimová, VIII.A

• Mikuláš na škole

• 23.10.2012 09:36
          • Aj tento rok členovia žiackeho parlamentu zorganizovali ako pre malých tak aj pre starších žiakov tradičného MIKULÁŠA a pomocníkmi v podobe čertov a anjela. Počas vyučovania sme počuli ako sa zvyčajnými zvukmi blázni čert a zrazu sa zjavili v každej triede. Žiaci museli predviesť básničku alebo pesničku a Mikuláš ich odmenil sladkou dobrotou. Čert a anjel žiakov pomaľovali. Táto akcia mala veľký úspech a už teraz sa tešíme na ďalší 6. december!

Lucia Šimová, Martina Škrváňová - VIII.A

• Floorballový turnaj

• 23.10.2012 09:35
          • 4.11.2011 usporiadal školský parlament žiacky  floorballový turnaj medzi triedami. Zápasy boli veľmi napínavé a nikomu nechýbal športový duch. Aj po zranení brankára z 5.A sa žiaci nevzdali a na pomoc im prišiel brankár z 9. ročníka Dominik Babjak. Zápasy prebiehali v priateľskej atmosfére, povzbudzovať prišli žiaci z celej školy .Niektoré hry sa museli  predĺžiť, kvôli nerozhodným výsledkom. Celá akcia mala veľký úspech a všetci sme sa dobre zabavili. FOTO

Martina Škrváňová, Lucia Šimová (VIII.A)
          • S úsmevom je život krajší

• 23.10.2012 09:29
          • Nemožno ho ani kúpiť, ani požičať, ani ukradnúť, pretože
            má hodnotu chvíle, v ktorej sa dáva. Keby si stretol niekoho, kto by nemal pre teba úsmev,
            i keď naň čakáš, buď veľkodušný a obdaruj  ho svojim úsmevom ty,
            pretože nikto nepotrebuje úsmev tak ako ten, kto ho nemá pre druhých...

Dňa 7.10. sa aj naša škola zapojila do MEDZINÁRODNÉHO DŇA ÚSMEVU. Je to deň plný optimizmu a dobrej nálady. Členovia žiackeho parlamentu informovali svojich spolužiakov, aby sa aspoň jeden deň v roku nemračili, ale rozdávali radosť z úsmevu.

Myslíme si, že ľudia by sa mali usmievať častejšie pretože s úsmevom je život krajší J .

(Lucia Šimová, Martina Škrváňová)