• Spravodaj 2012/13

• Čitateľský maratón

• 03.04.2013 17:51
        • Čitateľský maratón

Známy pedagóg J.A. Komenský povedal: „Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť, znamená stávať sa hlupákom”.

Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i mesiacom knihy. Kniha najväčší priateľ človeka od vynálezu kníhtlače patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Prečo si Mesiac knihy pripomíname práve v marci?

Mesiac knihy pripomíname od roku 1955. Podľa jednej verzie sa stal mesiacom knihy z komerčných dôvodov. Zvolili si to sami kníhkupci, lebo bola na jar malá návštevnosť v obchodoch. A marec práve preto, lebo v tomto mesiaci sa narodil a zomrel Matej Hrabenda, významný buditeľ, ktorý sa podieľal na šírení slovenskej knižnej kultúry.

Od rozšírenia internetu je marec nielen mesiacom knihy, ale práve aj mesiacom internetu.

Žiacky paelament sa rozhodol usporiadať 1. ročník čitateľského maratónu pre všetky ročníky.

27.marec 2013 bol  na našej škole deň čítania.Žiaci si mohli priniesť obľúbené knihy a počas prestávok  aj niekoľko minút počas vyučovacích hodín čítať a čítať a čítať……

Nie všetci si doniesli vlastné knihy a tak sme boli svedkami nevýdaných situácií,keď žiaci čítali z učebníc ostošesť J nielen počas vyučovania.  Potom si vymieňali info o knihách navzájom.

Možno sa Vám zapáčila práve spolužiakova kniha a chcete si ju od neho požičať-to je práve hlavný cieľ tejto akcie-čítať čo najviac J.

Mirka