• Spravodaj 2012/13

• Deň jablka

• 02.11.2012 21:10
        • V utorok 16.10.2012 sa naša škola zapojila do akcie menom "Jablkový deň". Deti do školy prišli oblečené vo farbách jablka (červená, zelená, žltá) a doniesli si jablko, ktoré potom cez prestávku zjedli.

• Vedeli ste, že jablko obsahuje až 13 rozličných vitamínov?

Vitamín A, B1, B2, B6, B12, C, E, K, kyselinu pantoténovú, niacín, biotín, kyselinu listovú a cholín. Prevažná časť týchto vitamínov sa nachádza v šupke alebo priamo pod ňou, preto by sme mali jablko konzumovať neošúpané. Ak si chcete dopriať extradávku jódu, nevyhadzujte ani jadierka - práve v nich je uložený aj tento stopový prvok.

Jablko je vo výžive poklad. ak ho budete mať denne na jedálnom lístku, s veľkou pravdepodobnosťou sa vyhnete mnohým chronickým zdravotným problémom.