• Spravodaj 2012/13

• My u Svetlušiek, Svetlušky u nás

• 10.06.2013 16:27
        • Vzájomná návšteva detí.
        • My a Svetluška

Máj a jún sú mesiace v ktorých sa budeme častejšie ako obyčajne stretávať s deťmi a pracovníkmi z detského domova Svetluška. Najprv sme ich navštívili my vo vynovených priestoroch  na Kollárovej ulici a zoznámili sme sa pri  spoločných aktivitách a hrách. Hneď sme sa skamarátili. Máme spoločné záujmy, obľúbené filmy,spevákov,hry...Priblížili nám ako vyzerá ich deň. Prekvapilo nás koľko majú povinností. Musia si okrem školských povinností po sebe upratovať,pomáhať pri varení,nakupovaní, praní, či opatere mladších súrodencov. Ešte si nájdu čas aj na záujmy-tanec,šport.

O týždeň prišli Svetluškári s p. vychovávateľmi a p. zástupkyňou Deniskou k nám do školy. Ukázali sme im školu, zašportovali sme si v telocvični. Zdôverili sa nám ,že majú trochu problémy s angličtinou J . V našej interaktívnej učebni sme sa zábavnou formou trošku naučili nebáť sa jej J.

Ani sa nám nechcelo ísť domov. Už sa tešíme na 14. júna na spoločnú opekačku  a športové súťaže v záhrade detského domova.

Tak dovidenia Svetluškári, veľmi sa na Vás tešíme J.

Deti zo ŽP.