• Informácie pre rodičov

• Otvorenie prípravného ročníka

• 09.01.2014 13:52
        • Trieda prípravného ročníka  - príležitosť pre deti s logopedickými a komunikačnými poruchami.

• Vážení rodičia!                                                                                                                                   VIAC

Má Vaše dieťa logopedické poruchy reči?

Myslíte si,

• že jeho slovná zásoba je nedostatočná vzhľadom na vek?
          • že nedosiahlo školskú zrelosť?
          • problémy komunikovať v neznámom prostredí, ťažko nadväzuje kontakt s cudzími ľuďmi?
          • že v dôsledku komunikačných problémov bude ťažko zvládať plnenie školských povinností?
          • že návšteva klinického logopéda 1 x do mesiaca je málo?

ZŠ J.G. Tajovského Vám ponúka ako jediná škola v Banskej Bystrici riešiť pomenované problémy zaradením dieťaťa do triedy prípravného ročníka. Ponuka platí pre šesťročné deti z celej Banskej Bystrice. Čo ponúka trieda prípravného ročníka Vašim deťom?

1. Vyučovací proces bude realizovať klinický logopéd a špeciálny pedagóg.
          2. Vyučovací proces bude vedený hravou formou vedome cielený k zlepšeniu  rečového prejavu, výslovnosti, slovnej zásoby, rečovej pohotovosti, prípadne k odstraňovaniu strachu z rečového prejavu.
          3. Vyučovanie bude realizované v súlade s požiadavkami Štátneho vzdelávacieho programu.
          4. V triede bude maximálne 10 detí, čo zabezpečí individuálny prístup ku každému žiakovi.
          5. Okrem logopedickej starostlivosti (minimálne 4 hod. týždenne) budú využívané terapie na odstránenie vývinových porúch učenia.
          6. Dieťa sa nenásilnou formou aklimatizuje do školského prostredia.
          7. Prípravný ročník má iné zameranie a inú cieľovú skupinu žiakov ako nultý ročník.

Trieda prípravného ročníka bude otvorená od 1. septembra 2014 v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov pre triedu prípravného ročníka. Tešíme sa na Vaše detičky.

Bližšie informácie môžete získať:

Kontakt : milanpapay@zsjgtbb.sk

Tel. : 048 4131573; 0911828988