• Spravodaj 2013/14

• Medzinárodný deň pozdravov

• 05.01.2014 14:01
        • Žiaci si pripomenuli význam pozdravu a komunikácie
        • Autormi tejto myšlienky boli bratia MacCormakoví, ktorí počas arabsko- izraelskej vojny hľadali spôsob ako zastaviť všetky vojny sveta. Vyslovili myšlienku, že v tento deň by mal každý z nás pozdraviť aspoň desať ľudí - pretože, keď ľudia budú spolu hovoriť, nebudú mať čas bojovať. Možno raz, keď si deti aj dospelí všade na svete povedia v tento deň: Ahoj!- nezostane na svete nikto, kto by si prial vojnu. 21. novembra 2013 si aj naši žiaci pripomenuli medzinárodný deň pozdravov, ktorý má dlhoročnú tradíciu. Tento deň sa oslavuje už od roku 1973. Preto ste počas tohto dňa mohli na chodbách i v triedach počuť pozdravy v jazykoch, ktoré poznáme, alebo sa ich učíme. Pani učiteľky anglického  jazyka nás naučili aj nové „exotické“ pozdravy. Potom mali pre nás pripravené cvičenia na identifikáciu  pozdravov v rôznych jazykoch sveta v slovnej aj hudobnej podobe. Aktivita sa nám veľmi páčila a určite odteraz budeme vedieť pozdraviť ľudí aj v iných jazykoch.

Naučte sa s nami...

Ako sa povie „dobrý deň“ v rôznych jazykoch?

Guten Tag – nemecky

Good morning– anglicky