• Spravodaj 2013/14

• Mikulášska nádielka aj pre žiakov ZŠ Jozefa Gregora Tajovského v Banskej Bystrici

• 04.02.2014 20:40
        • Mikuláš zavítal na našu školu
        • V stredu 6.12.2013 zavítala mikulášska nálada aj na našu základnú školu. Už od rána bolo na učiteľoch i na žiakoch badať, že to nie je len ďalší deň v škole. Panovala tu sviatočná nálada, akoby sa duch Sv. Mikuláša vznášal nad učiteľskými katedrami i žiackymi lavicami .

Žiaci ešte pred prvým zvonením zaplnili tabule klasickými i originálnymi mikulášskymi rýmovačkami o neskúšaní a neučení sa, ktorými sa snažili obmäkčiť učiteľov. Vyvrcholením tejto sviatočnej nálady bol i samotný  Mikuláš s pomocníkmi, ktorí navštívili všetky triedy. Nálada bola výborná a najmä malí  žiačikovia prekypovali šťastím a nedočkavosťou, aby mohli  Mikulášovi predviesť, čo všetko dokážu. Nechýbali piesne či rýmovačky sprevádzané hudbou a dobrou náladou.  Mikuláš im za to nadelil hŕbu sladkostí a nadmieru spokojné tak boli obe strany...

Deň štedrého Mikuláša vniesol medzi školské lavice prvý silnejší vánok sviatočnej adventnej nálady, ktorá na našej škole vyvrcholí 1. ročníkom Vianočných trhov. Budeme tešiť aj na Vašu návštevu.

Mirka