• Spravodaj 2013/14

• Opäť my a Svetluška

• 01.11.2013 13:30
        • Návšteva v detskom domove Svetluška.
        • Aj v tomto školskom roku sme sa už tešili na stretnutie s deťmi a pracovníkmi detského domova Svetluška v Banskej Bystrici. Výbornou príležitosťou bolo pozvanie na deň otvorených dverí 20. septembra 2013.   Záujem našich detí bol obrovský a tak musel prísť na rad  výber. 23 žiakov našej školy od 4. po 9. ročník  zažilo super popoludnie,keď sa  z úst p. riaditeľky Blanďovej  dozvedeli o histórii detského domova,ale to najzaujímavejšie len nasledovalo: aktívne sme si zažili pobyt v úplne nových relaxačných miestnostiach zameraných na stimuláciu aj rehabilitáciu. Deti navštívili rodinné prostredie malých aj väčších detí a pochopili,že vôbec nie sú iné...tiež sa radi hrajú,chodia do školy,navštevujú krúžky...a popri tom majú aj domáce povinnosti. Zahrali sme sa v záhrade a dostali sme super pohostenie.Zaspomínali sme ako parádne nám bolo v júni na spoločnej opekačke spojenej so súťažami a pozvali sme staršie deti na Balónbal v novembri u nás v škole.

Ďakujeme Svetluškári,opäť ste nám pripravili vynikajúci zážitkový program a stretli sme nových kamarátov. Tešíme sa na Balónbal.

Mirka a deti zo ŽP