• Spravodaj 2013/14

• Svetový deň umývania rúk

• 01.11.2013 13:34
        • Prečo sme si umývali ruky.
        • 15. októbra sme v kalendári našli Svetový deň umývania rúk mydlom. Pre žiacky parlament  impulz k novej akcii ,ktorú sme na škole ešte nemali ,hoci sa vo svete slávil tohto roku už 6ty-krát. Zistili sme, že hoci si ľudia na celom svete umývajú ruky čoraz častejšie, veľmi málo pri tom používajú mydlo. Je to potrebné hlavne po použití WC, pred jedlom,pred prípravou jedla. Všetci by sme si mali uvedomiť, že umývanie rúk je veľmi dôležité a u nás jednoduché, pretože máme k dispozícii čistú vodu z vodovodu a mydiel od výmyslu sveta. Dbajme na hygienu, aby nás nezastihla pre našu lenivosť žiadna choroba. Najznámejšou “chorobou špinavých rúk “je žltačka typu A.

Keď sme toto všetko zistili 15. októbra sme si umývali ruky v škole ako diví. Pred umývadlami v triedach aj na toaletách boli rady “čistotných podlavických detí”. Dúfame, že nám to vydrží a znížime tým chorobnosť na našej škole.

Žiaci 7.A