• Spravodaj 2013/14

• Hallowen

• 03.11.2013 16:08
        • Spestrenie hodín anglického jazyka.
        • Súčasťou vyučovania anglického jazyka je aj spoznávanie kultúry anglicky hovoriacich krajín. K veľmi populárnym sviatkom plným svetielkujúcich strašidiel, ktorý má históriu v Írsku je aj Hallowen. Už starí Kelti sa v noci z 31. októbra na 1. novembra symbolicky lúčili s letom a vítali zimu.Cieľom veštenia a proroctiev bolo,aby počas chladných a pochmúrnych mesiacov držali  dobrí duchovia mŕtvych ochrannú ruku nad svetom živých. V súčasnosti sa deti aj dospelí prezliekajú do masiek duchov,príšer za rovnakým cieľom-nebáť sa neznámeho sveta zosnulých. A keď je to ešte spojené so zábavou a súťažou o najoriginálnejšiu masku ako na našej škole, tak je to sranda! Tešíme sa,že žiadna trieda nezaváhala a masiek bolo neúrekom,ťažko bolo vybrať tú najlepšiu. Víťazi tried boli odmenení certifikákom „The best hallowen mask“ a sladkosťami. Nevadí,že sa sem-tam niekto zľakol,vzápätí sa strach zmenil na búrlivý smiech. Takže pred jesennými prázdninami bolo v našej škole  „strašidelne veselo“. Dôkazom sú super fotky.

Pozrite sa!

Mirka a žiaci ŽP