• Spravodaj 2016/17

• Veselý Halloween v Podlaviciach

• 14.12.2016 11:22
        • čo sa stalo na konci novembra
        • Veselý Halloween v Podlaviciach.

Už tradične sme si spestrili jesenný predprázdninový pochmúrny čas oslavou Halloweenu. Každý rok pribúda viac kreativity našich žiakov pri príprave masiek symbolizujúcich ochrannú ruku duchov zosnulých nad svetom živých.

Do školy prišli rytieri,víly, kostlivci, bosorky, rôzne dobré aj zlé čarodejnice. Počas vyučovania sa neraz pani učiteľky zľakli ,keď vstúpili do triedy a mali vyskúšať Batmana, či upírku. Naša  siedmacka  porota mala veľký problém-vybrať z každej triedy víťaza. Najviac sme sa však tešili na večer, keď nás čakal lampionový sprievod  na „Ceste odvahy“ po Podlaviciach . Nielen my, ale aj  ľudia, ktorých sme stretli prejavili poriadny kus odvahy, veď nebolo ľahké nezľaknúť sa tak vynikajúco zamaskovaých strašidiel. Skutočná párty však začala po návrate do školy, kde sme vyhodnotili naj-masky, veselo si zatancovali a hlavne stále sme sa usmievali. Tešíme sa, že prišli aj rodičia, ktorí sa nestačili čudovať ako sa vedia zabaviť prípravkári so siedmakmi,či prváci so šiestakmi. Ďakujeme pani učiteľkám,ktoré nám pomohli a zabavili sa s nami.

Pozrite si  naše veselé fotky  J